Kui soovid osta kohe, kuid maksta pärast kauba kättesaamist, siis osta e-poest ostukontoga.

Ostukonto põhineb krediidilimiidil, mis teeb e-poest ostmise eraisikule mugavaks ja turvaliseks.

Ostukonto on innovatiivne „osta nüüd, maksa hiljem“ makselahendus, mis annab korduva võimaluse tasuda erinevate kaupade eest kindlaks määratud krediidilimiidi ulatuses alles pärast kaupade kättesaamist. Kusjuures ise saab valida tagasimaksmiseks sobiva aja ja summa. Ostukontoga tasumise eeltingimuseks on ühekordne ostulimiidi lepingu (krediidilepingu) sõlmimine. Ostukonto on mõistlikum lahendus kui järelmaks, kuna intress arvutatakse ostulimiidi jäägilt mitte ostusummalt.

NB! Ostukonto võimalus kehtib vaid e-poes eraisikutele.

OSTUKONTO KASUTAMISE TINGIMUSED

 • maksimaalne ostulimiidi summa on 4200 € (sõltuvalt kliendi krediidivõimest);
 • intressimäär on 17,9% aastas (intressi arvutatakse kasutuses oleva ostulimiidi jäägilt);
 • lepingu sõlmimine on tasuta;
 • ostukonto haldustasu on 1,95 € kuus (rakendub juhul, kui ostulimiit on kas osaliselt või täielikult kasutusel);
 • tehingutasu on 2,95 € (lisandub iga ostu sooritamisel);
 • ostulimiidi lepingu sõlmimiseks peab eraisik olema vähemalt 21aastane;
 • ostulimiidi leping kehtib maksimaalselt eraisiku 75-aastaseks saamiseni;
 • igakuiselt tuleb kasutatud ostulimiidist tagastada minimaalselt 3%, kuid mitte vähem kui 10 €. Selle kohta tuleb igakuiselt arve. Soovi korral saab alati tagasi maksta ka rohkem, kui arvel näidatud summa.
  Näiteks: kui sooritada suuremat ostu, kuid ostukontol on vabu vahendeid vähem, kui ostu sooritamiseks on vaja, siis on võimalus suurendada ostukontol olevate vabade vahendite hulka ning seeläbi soovitud tehing lõpuni viia;
 • ostukonto sulgemiseks ja ostulimiidi lepingu lõpetamiseks tuleb pöörduda ostukonto makselahenduse pakkuja ja krediidiandja Svea Finance ASi poole e-posti aadressil klienditugi@svea.ee või telefonil 679 9422.

Tähelepanu! Ostukonto puhul on tegemist finantsteenusega, mida pakub Svea Finance AS. Enne lepingu sõlmimist tutvu ostukonto tingimustega, vajadusel pea nõu meie spetsialistiga.

Ostukonto näidistingimused:

Ostukonto avamise ja ostulimiidi lepingu sõlmimise tasu 0 €, haldustasu 1,95 € kuus, tehingutasu 2,95 €, krediidi kulukuse määr 25,06% aastas, laenusumma 2000 €, tähtaeg planeeritult 12 kuud, tagasimaksete arv 12, intress 17,9% kasutatud ostulimiidilt aastas, tagasimaksete summa 2210,88 € ja kogusumma 2210,88 €.

OSTUKONTOGA LISANDUB TASUTA OSTUKINDLUSTUS

Ostukindlustus on ostukontoga kaasnev kindlustuskaitse, mis annab ostetud kaubale kuni 5000 € ulatuses lisakaitse ettenägematuteks olukordadeks.

Tasuta 180päevane ostukindlustus aitab stressivabalt osta e-poe tooteid, ilma et peaks muretsema ootamatute kahjude pärast. Ostukindlustuse kindlustussumma maksimaalne määr on 5000 € aastas kõigile ostukontoga soetatud kaupadele kokku ühe ostukonto omaniku kohta.

Ostukindlustus on ostukonto omanikule tasuta, v.a kindlustusjuhtumiga kaasnev omavastutuse tasu 30 €, ning kehtib 180 päeva alates ostu vormistamise päevast. Ostukindlustus kaasneb ostukonto lepinguga automaatselt. Kindlustuskaitse lõppeb ennetähtaegselt, kui ostukonto suletakse.

Ostukindlustuse täpsete tingimustega, sh välistuste ja juhisega, kuidas toimida kahju korral, saab tutvuda SIIN.  

KINDLUSTUSE HÜVITISMÄÄRAD JA TASUD

Ostukindlustuse lepingu- ja haldustasutasuta
Kindlustuskaitse kestvus180 päeva
Kindlustuskaitse alla kuuluva kauba maksimaalne ostuhind5000 €
Kindlustussumma maksimaalmäär kindlustusjuhtumi kohta5000 €
Kindlustussumma maksimaalmäär ostukonto (ostulimiidi lepingu) omaniku kohta aastas kokku5000 €
Omavastutus kindlustusjuhtumi kohta30 €

OSTUKONTO EELISED

 • kiire, lihtne ja turvaline makselahendus, sest kohe, kui leping on sõlmitud, saab määratud ostulimiidi piires soetada endale sobivaid kaupu:
  • ostukonto kasutamisel puudub minimaalse tehingusumma piirang;
  • ostukonto kasutamiseks piisab, kui tuvastada end ID-kaardi, mobiil-ID või Smart-IDga;
  • uue ostu sooritamiseks ei ole vaja sõlmida uut krediidilepingut – tehingusumma võetakse automaatselt maha ostukontoga seotud ostulimiidist;
 • 30päevane mugavuse garantii ehk tasuta prooviperiood 30 päeva. Kui tagastada esimese ostu eest kogu tehingusumma ostukontole 30 päeva jooksul, siis kehtib antud ostu puhul täielik intressi- ja tehingutasuvabastus ehk esimese ostuga ei kaasne mingeid lisakulusid;
 • intressivaba periood ehk 30 päeva on alati intressivaba;
 • paindlik makselahendus ehk ise saab valida, millal ja kui suures summas kasutatud ostulimiiti tagastada, st kasutuses oleva limiidi võib täielikult või osaliselt tagastada täpselt siis, kui endale sobib, kas või mitu korda kuus;
 • ostukonto on korduvkasutatav, st kui teha soetatud kaupade eest regulaarselt ostukontole tagasimakseid, siis saab tagasi makstud ostulimiidi piires taas uusi oste sooritada;
 • sobib kõigile, st ostukonto on mõeldud kasutamiseks kõikide pankade klientidele;
 • 180 päeva tasuta kindlustust, ehk ostukontoga kaasneb ostetud kaupadele tasuta kindlustuskaitse kuni 5000 € ulatuses;
 • ostukonto on tähtajatu (kehtib maksimaalselt 75. eluaastani) ning selle saab sulgeda igal ajal, ilma lisanduvate lepingu lõpetamise tasudeta;
 • jooksvad soodustused ja regulaarsed kampaaniad e-poes loovad võimaluse suuremaks kliendilojaalsuseks.

KUIDAS TOIMUB ESMAKORDNE OSTUKONTOGA OSTMINE?

Ostukontoga ostmine on lihtne ja kiire:

 • Kõigepealt tuleb e-poes välja sobivad tooted ja lisada need ostukorvi;
 • ostukorvis olevate toodete eest tasumisel tuleb makseviisiiks valida ostukonto makselahendus;
 • pärast ostukonto makselahenduse valimist tuleb end identifitseerida ID-kaardi, Smart-ID või Mobiil ID-ga ning avada ostukonto ja sõlmida ostulimiidi leping;
 • pärast lepingu allkirjastamist ongi e-poe tellimus tehtud ning kinnitused tellimuse ja lepingu sõlmimise kohta saabuvad juba e-posti aadressile.

OSTUKONTO TAOTLEJALE ESITATAVAD TINGIMUSED

Ostukonto avaja ja ostulimiidi taotleja peab vastama järgmistele tingimusele:

 • olema vähemalt 21aastane Eesti Vabariigi kodanikvõi Eesti Vabariigi kehtiva elamisloaga isik;
 • netosissetulek peab olema minimaalselt 250 € kuus, mis on laekunud pangakontole vähemalt viimased 6 kuud;
 • avatud maksehäireid ei tohi olla ning viimasest suletud maksehäirest peab olema möödunud vähemalt 6 kuud.

KORDUMA KIPPUVAD KÜSIMUSED OSTUKONTO KOHTA

Mis on ostukonto?

Ostukonto on krediidilimiidil põhinev „osta nüüd, maksa hiljem“ makselahendus, mis on kiire, mugav ja turvaline ning millega saab e-poest korduvalt erinevaid kaupu osta. Ostukonto avamise eeltingimuseks on ühekordse ostulimiidi lepingu sõlmimine. Taotletud ostulimiidi summa ulatuses saab korduvalt e-poest kaupu osta. Seejuures saab ise valida, millal ja mis summas ostulimiiti tagasi makstakse (minimaalne nõue on, et iga kuu tasutakse ostulimiiti tagasi vähemalt 3% kasutatud limiidilt). Esimesed 30 päeva kehtib tasuta prooviperiood, mil ostukonto kasutamisega ühtegi teenus- ega intressitasu ei kaasne.

Mille poolest erineb ostukonto järelmaksust?

Ostukonto ja järelmaksu peamine erinevus on selles, et ostukonto on mõeldud korduvaks ostude sooritamiseks, kuid järelmaks ühe konkreetse kauba ostmiseks. Lisaks arvestatakse järelmaksu intressi peamiselt ostusummalt, ostukonto puhul aga kasutatud ostulimiidilt. Enamasti on järelmaksu lepingul ka lepingu sõlmimise tasu, kuid ostukonto avamise ja ostulimiidi lepingu sõlmimisel tasu puudub. Ostukonto on ühtlasi üks soodsamaid võimalusi kaupade ostmiseks krediidiga.

Kellele on ostukonto mõeldud?

Ostukonto on mõeldud vaid eraisikutele alates 21. eluaastast kuni 75-aastaseks saamiseni. Seejuures peab ostukonto avaja ja ostulimiidi lepingu sõlmija vastama tavapärase krediidi taotleja tingimustele, st netosissetulek peab olema minimaalselt 250 € kuus ja see peab laekuma pangakontole (vähemalt viimased 6 kuud), taotleja peab olema Eesti Vabariigi kodanik või omama Eestis kehtivat elamisluba, avatud maksehäired ei ole lubatud ning suletud maksehäirest peab olema möödunud vähemalt 6 kuud.

Kas ettevõte või äriklient saab tasuda ostukontoga?

Ei, ostukonto makselahendus kehtib vaid eraisikutele ja vaid e-poes.

Kuidas toimub ostukonto avamine?

Ostukonto avamine toimub pärast seda, kui e-poes on sobivad kaubad välja valitud, need ostukorvi pandud ning makseviiside loetelust valitakse ostu eest tasumiseks just ostukonto. Seejärel avatakse konto, sõlmitakse ostulimiidi leping ning viiakse ostuprotsess lõpuni. Ostukonto avamiseks kulub vaid mõni hetk.

Kus saab ostukontot kasutada?

Ostukonto on mõeldud kaupade ostmiseks e-poes.

Miks on ostukonto mulle kasulik?

Kui endal piisavalt rahalisi vahendeid ei ole, aga erinevaid kaupu on vaja osta, siis saab vajalikud ostud sooritada krediidilimiidi abil. Ostukonto raames saadud ostulimiit võimaldab korduvalt, kiiresti, mugavalt ja turvaliselt e-poest kaupu osta. Seejuures kehtib esimesed 30 päeva prooviperiood, mil ühtegi teenustasu makselahenduse kasutamise eest ei rakendu. Lisaks on ostude sooritamisel alati 30 päeva intressivaba. Ühtlasi on ostukontoga kaupade eest tasumine tunduvalt soodsam kui mistahes järelmaksuga ostmine, sest intress arvutatakse ostulimiidi jäägilt mitte ostusummalt.

Mis on ostukindlustus?

Ostukindlustus on ostukontoga seotud kindlustuskaitse, mis annab ostetud kaubale kuni 5000 € ulatuses lisakaitse ettenägematuteks olukordadeks. Ostukindlustus on tasuta, v.a kindlustusjuhtumiga kaasnev omavastutuse tasu 30 €, ning kehtib 180 päeva alates ostu vormistamise päevast. Kindlustuskaitse lõppeb ennetähtaegselt, kui ostukonto suletakse. Ostukindlustus kaasneb ostukonto lepinguga automaatselt. Ostukindlustuse täpsete tingimustega, sh välistuste ja juhisega, kuidas toimida kahju korral, saad tutvuda SIIN.

Kas ma saan ostukontoga ostmist tasuta proovida?

Esimesed 30 päeva kehtib tasuta prooviperiood ning sel ajal ei rakendu ühtegi teenus- ega intressitasu.

Millised teenustasud ostukontoga kaasnevad?

Ostukonto kasutamisel kehtib tasuta prooviperiood esimesed 30 päeva. Seejärel kehtib igakuine ostukonto haldustasu, mis on 1,95 € kuus ning mis rakendub vaid juhul, kui ostulimiit on kas osaliselt või täielikult kasutusel. Samuti arvestatakse iga ostutehingu puhul tehingutasu, mis on 1,95 €. Ostulimiidi intress on 17,9% ning seda arvestatakse kasutatud limiidilt.

Kas ostukonto on tähtajaline?

Ostukonto raames sõlmitud ostulimiidi leping on pikaajaline, st kehtib kuni eraisiku 75-aastaseks saamiseni. Lepingut saab lõpetada igal ajal ning ilma täiendavate kuludeta.

Kas ostukontol on lepingutasu?

Ostukonto avamisel ja ostulimiidi lepingu sõlmimisel puudub lepingutasu.

Mis on ostulimiit?

Ostulimiit on ostukonto raames avatud krediidisumma, mille ulatuses saab pikema perioodi jooksul e-poest kaupu osta. Ostulimiidi kasutamiseks sõlmitakse ühekordne leping.

Mis on ostulimiidi intress ja kuidas seda arvestatakse?

Ostukonto raames avatud ostulimiidi intress on fikseeritult 17,9% ja seda arvestatakse vaid kasutatud ostulimiidilt.

Kui suur oma maksimaalne ostulimiidi summa?

Maksimaalselt saab e-poes kaupade ostmiseks taotleda kuni 3000 € krediidisummat. Lisaks saab igal ajal, vastavalt soovile ja ilma piiranguta ostukontole raha juurde maksta, et suurendada ostulimiidi summat nii palju, kui parasjagu ostudeks on vaja.

Kui mu ostulimiidi summa on väiksem kui kauba hind, mida soovin osta, siis kas ma saan ostukontole raha juurde kanda, et saaks kauba ühekorraga välja osta?

Ostukontole saab igal ajal raha sisse maksta, et suurendada olemasolevat ostulimiiti. Suuremat ostulimiiti, kui algselt taotletud, võib vaja minna just seepärast, et osta hinnalisemaid kaupu ühekorraga.

Kui mul on ostukonto avatud ja ostulimiidi leping juba sõlmitud, siis kas ma saan soovi korral taotleda suuremat ostulimiiti?

Kui ostulimiidi leping on sõlmitud, siis sama lepingu raames suuremat ostulimiiti taotleda ei saa.

Kuidas toimub ostulimiidi tagasi maksmine?

Ostulimiidi tagasimaksmine toimub vabalt valitud ajal ja summas. Kuid igakuiselt tuleb arve alusel ostukontole tagasi maksta minimaalselt 3% kasutatud ostulimiidi summast ehk vähemalt 10 €.

Mida ma pean tegema, kui soovin ostukontot sulgeda ja ostulimiidi lepingut lõpetada?

Ostukonto sulgemiseks ja ostulimiidi lepingu lõpetamiseks tuleb pöörduda ostukonto makselahenduse pakkuja ja krediidiandja Svea Finance ASi poole e-posti aadressil klienditugi@svea.ee või telefonil 679 9422.

MILLE POOLEST ERINEVAD JÄRELMAKS JA OSTUKONTO?

 JÄRELMAKSOSTUKONTO
OlemusOn mõeldud ühe kindla toote ostuks, tasudes ostu eest osade kaupa. Tingimused (lepingutasu, intressimäär jm) on ettevõtete lõikes erinevad.Põhimõttel „osta nüüd, maksa pärast kauba kättesaamist“ ja korduvalt kasutatav krediidilimiit võimaldab osta korraga mitmeid tooteid ning väga pika aja jooksul. Kontol olevat limiiti saab sobival ajal kasutada ning tagasi maksta (kontole saab sisse maksta ka suurema summa, kui esialgselt taotletud limiit, et sooritada kõrgema hinnaga toote või toodete ost).
Lepingu sõlmimineIga toote ostmisel sõlmitakse eraldi lepingOstulimiidi leping sõlmitakse ühekordselt
LepingutasuAlates 0%, keskmiselt 2%tasuta
Lepingu kehtivus3 kuni 72 kuudKuni eraisiku 75. sünnipäeva päevani
KuumakseVastavalt graafikule fikseeritud kuumakseVastavalt eraisiku soovile vabalt valitud kuumakse, kuid iga kuu minimaalselt 3% ehk 10 €
IntressiarvestusEnamasti arvestatakse intressi ostusummaltIntressi arvestatakse vaid kasutatud ostulimiidilt. Ühtlasi on 30 päeva alati intressivaba.
Krediidivõime hindamineIga lepingu puhul toimub uus krediidivõime hindamineKrediidivõime hindamine toimub ühe korra ja enne lepingu sõlmimist
Boonus lepingu sõlmimiselPuudubProoviperiood esimesed 30 päeva, mil ei kaasne ühtegi tasu (st haldus-, intressi- ega tehingutasu)
KanalEnamasti saab lepingu sõlmida nii kaupluses kohapeal kui ka e-poesMõeldud kasutamiseks vaid e-poes

NÄITED ÜHE JA SAMA TOOTE OSTMISEL JÄRELMAKSU NING OSTUKONTOGA

Järelmaksuga ostmise näide (näite koostamisel on kasutatud järelmaksu teenuse keskmisi andmeid):

Klient ostab toote, mille hind on 1500 € ning soovib ta selle eest tasuda järelmaksuga osade kaupa järgmised 24 kuud. Tema järelmaksu kuumakseks tuleb 87,19 €, intressimäär on 15,90% ostetud toote summalt, lepingutasu on 15 € ja igakuine lisatasu on 3 €. Antud järelmaksu lepingu puhul on intresside summa kokku 504,84 €, krediidi kulukuse määr 39,20% ning kliendil tuleb lepingu lõpuks tagasi maksta koos lisanduvate tasudega 2092,56 €.

Ostukontoga ostmise näide (näite koostamisel on lähtutud tulevikuprognoosist):

Klient ostab toote, mille hind on 1500 € ning ta soovib selle soetada ostukontot kasutades. Kuigi kliendile avatakse ostukontol ostulimiidiks suurem summa kui konkreetse toote maksumus ja sõlmitud lepingul on väga pikk kehtivusaeg, otsustab klient, et ta maksab toote ostuks kasutatud ostulimiidi tagasi järgmise 24 kuu jooksul. Antud tingimuste juures tuleb kliendi kuumakseks 80,08 €, igakuine haldustasu on 3,95 € (esimese 30 päeva eest seda ei rakendu), intressimäär kasutatud ostulimiidilt on 19,50%, krediidi kulukuse määr on 27,95% ja intresside summa kokku on 452,33 €. Kuna tegemist on kliendi esimese ostuga, siis säästab klient ka tehingutasukulu, milleks on 2,95 €. Planeeritud perioodi lõpuks maksab klient koos lisanduvate tasudega tagasi 1920,63 €. 

NB! Ostukonto makselahenduse pakkuja ja krediidiandja on Svea Finance AS.

Lisainfo:

Ostukonto üldised tingimused: https://www.svea.com/ee/et/eraklient/ostukonto/

Ostukindlustuse tingimused: https://www.svea.com/ee/et/eraklient/ostukindlustuse-tingimused/

Svea info ja tutvustus: www.svea.ee